Interesujesz się zachowaniem dziedzictwa kulturowego? Skontaktuj się z nami i zostań wolontariuszem Instytutu Bezpieczeństwa Dziedzictwa.

Instytut Bezpieczeństwa Dziedzictwa może działać i realizować swoje cele tylko i wyłącznie dzięki wielkiemu zaangażowaniu grupy wolontariuszy, dla których ochrona i opieka nad dziedzictwem kulturowym są ważnym aspektem życia zawodowego, naukowego lub  zamiłowaniem hobbystycznym.  Dzięki tej różnorodności osób budujących naszą społeczność traktujemy ochronę dziedzictwa kulturowego w sposób interdyscyplinarny, uzupełniając się i ucząc od siebie wzajemnie. 

Każdy z wolontariuszy współpracujący z Instytutem Bezpieczeństwa Dziedzictwa zobowiązany jest do podpisania Umowy wolontarialnej, przestrzegania regulaminu Wolontariatu  oraz używania systemu SOW https://niw.gov.pl/nasze-programy/korpus-solidarnosci/system-obslugi-wolontariatu/ do rejestracji wykonywanych prac w ramach swojego wolontariatu. 

Praca wolontarialna w Instytucie opiera się na wzajemnym szacunku, akceptacji, zrozumieniu i dobrostanie każdego członka naszej społeczności. Decyzje podejmujemy wspólnie i pracujemy wspólnie wybierając samodzielnie obszary, w których czujemy się najlepiej. Ufamy sobie i polegamy na sobie. 

Jeśli dla Ciebie także temat ochrony jest ważny możesz dołączyć do nas i zaangażować się w odpowiedni dla siebie sposób:

  1. Wolontariusz stały – to długotrwała, najczęściej bezterminowa współpraca z Instytutem. Zazwyczaj trwa kilka lat. Wolontariusze stali to najściślejsze grono zaangażowanych osób, które w każdym miesiącu angażuje się w działalność Instytutu samodzielnie inicjuje projekty, prowadzi je, rozszerza nasze działania o nowe środowiska. Intensywność pracy stałych wolontariuszy jest rożna w poszczególnych miesiącach w zależności od działań Fundacji 
  2. Wolontariusz akcyjny – to krótkotrwała współpraca  z Instytutem. Najczęściej dotycząca jednego projektu lub działania. Trwa od jednego do kilku dni. W wielu przypadkach tak właśnie rozpoczyna się zaangażowanie z organizacją. Od pierwszego kroku, pierwszej akcji. 

Jak zostać wolontariuszem Instytutu Bezpieczeństwa Dziedzictwa?

Jeśli dziedzictwo kulturowe jest dla Ciebie ważne i chcesz zgłębić swoją wiedzę, działać na rzecz jego ochrony i bezpieczeństwa lub masz własne pomysły, które chciałbyś zrealizować zapraszamy do grupy naszych wolontariuszy! 

Wypełnij formularz. Napisz  kilka słów o sobie oraz podziel się tym, jak możesz wesprzeć organizację. Koordynator wolontariatu skontaktuje się z Tobą i wspólnie zdecydujecie o współpracy. 

Comments are closed.

Close Search Window