Zbiórka na samochód dla czernichowskich muzeów

MUZEACZERNIHOWSKIE POTRZEBUJĄ SAMOCHODU DO TRANSPORTU

Od półtora roku muzea obwodu czernihowskiego zmagają się z ciągłymi atakami rosyjskimi. Już od pierwszych dni wojny kluczowe stały się kwestie zabezpieczenia dziedzictwa architektonicznego, ale też zbiorów muzealnych.
Obwód czernihowski, położony na północ od Kijowa, znajduje się bezpośrednio przy granicy rosyjskiej. Mobilność i gotowość służb muzealnych jest kluczowa w przypadku nagłego transportu zbiorów. Bez odpowiedniego samochodu dostawczego nie będą w stanie tego wykonać. W tej chwili nie mają żadnego.

Muzeum Historyczne w Czernihowie, Muzeum Sztuki im. Grigorija Gałagana w Czernihowie, Muzeum Literatury-Dworek Kociubińskiego w Czernihowie, Muzeum historyczno-kulturalne w Nowogrodzie Siewierskim, Muzeum-Skansen im. Aleksandra Dowżenko w Sośnicy… Pomóżmy im!

Co jest potrzebne?

Samochód dostawczy z możliwością przewozu zarówno osób, jak i zbiorów. Za zebrane środki kupimy odpowiednie auto, wykonamy niezbędne naprawy, dostosujemy je do potrzeb muzeów.

Zbiórka organizowana w ramach zbiórki zgłoszonej przez IBD na zbiórki.gov.pl nr 2023/498/OR lub na zrzutka.pl.

Wpłat można dokonywać także bezpośrednio na konto Instytutu Bezpieczeństwa Dziedzictwa z dopiskiem „Samochód dla muzeum” Santander Bank nr konta: 29 1090 2590 0000 0001 3061 5601 

Comments are closed.

Close Search Window